Kuidas nartsissistid suudavad teistega mängida nii nagu nad ise seda tahavad? Kasutades järgmisi lauseid. Nartsis...
Kuidas nartsissistid suudavad teistega mängida nii nagu nad ise seda tahavad? Kasutades järgmisi lauseid.
Nartsissist on inimene, kes on endast, oma saavutustest, oskustest, andekusest ja tähtsusest väga heal arvamusel. Ta ei kannata kriitikat, ta ei tea, mida tähendab kaastunne teiste inimeste vastu, ta ei oska olla tänulik. Tegemist on äärmiselt enesekeskse inimesega, kes elab üksnes oma isiklike soovide rahuldamiseks ja seda oma lähedaste heaolu hinnaga, see on ka põhjuseks, miks suhtlemine sellise inimesega on väga raske. Nartsissist kasutab teisi ära oma isikliku heaolu huvides. Tema eesmärk on, et teised kohandaksid end tema vajaduste ja soovidega.
Kuidas siis räägib üks tüüpiline nartsissist?
Nartsissist tahab inimesi muuta oma äranägemise järgi, kasutades selleks tüüpilisi lauseid. Peamiselt just järgmisi lauseid.
1. "Sa peaksid üldse õnnelik olema, et ma sinu eest hoolitsen."
Nartsissist peab ennast tähtsaks ja teistest paremaks. Ta leiab, et teised peavad talle selle eest tänulikud olema, mis ta on nende heaks teinud ja üldse head meelt tundma, et ta nende vastu huvi tunneb. Sellist lauset kasutades annab ta mõista, et teine inimene pole isegi väärt tema sõprust või armastust ja peaks natuke rohkem pingutama.
2. "Isver, kui pateetiline (madal, labane) sa oled!"
Üldiselt on nartsissist pettunud teistes inimestes. Sellepärast ta peabki teisi nii palju alandama ja maha tegema. See on nartsissisti töövahend teiste alandamine ja solvamine.
3. "Sa vajad mind."
Nartsissist kasutab sellist taktikat nagu manipuleerimine või ähvardamine või siis hoopis hirmutamine selleks, et hoida suhet, sest nii tunneb ta, et kontroll on tema käes, kui tema otsustab ja teeb, mida heaks arvab. Ta annab mõista, et ilma temata on teise inimese elu läbi ja täiesti mõttetu.
4. "Miks sa mõtled üle? "
Nartsissist ei tea, mis on kaastunne teise inimese vastu. Tal on raske aru saada, et ka teisel on omad tunded, emotsioonid, mõtted ja kogemused. Ta näeb kõike ainult oma mätta otsast ega mõista, miks keegi võib korraga muutuda emotsionaalseks, nutta või olla masenduses. Nartsissist tahab ise otsustada, mida teine inimene võib tunda või teha.
5. "Kõik teised on lollid."
Nartsissist on inimene, kes teeb kogu aeg teisi maha. Ta näeb halba kõikides inimestes - nii oma sõprades, pereliikmetes ja kritiseerib isegi võhivõõraid inimesi.
6. "See, et ma nii tegin või nii ütlesin, on sinu süü! Võta see teatavaks."
Kui nartsissist tunneb, et keegi talle vastu hakkab, hakkab ta teisi süüdistama selle asemel, et mõtelda järele. Selle asemel, et öelda, jah, ma läksin liiale, et ma niimoodi ärritusin, hakkab ta teisi süüdistama oma käitumises. Sest nartsissist tahab teistelt ainult positiivseid emotsioone ja mõtlebki nii, et aga mis sa siis ajasid mu vihale, sina olid ju süüdi, et hakkasid sellest teemast rääkima.
7. "Mul pole selle jaoks aega."
Nartsissistil on erakordne oskus katkestada jutt poolelt sõnalt, minna
teisi tuppa ja jätta inimene üksi poole jutu peale. Ta peab näitama välja,
et ta on vihane ja teda on isiklikult solvatud. Ta vaikib ja teeb näo nagu
ei suudaks sinu jutt teda puudutada. Kui miski talle ei meeldi, ütleb ta, et
ta ei taha sellest rääkida või tal ei ole aega. Ta põgeneb seletuste ja
jutuajamise eest, mis talle ei meeldi.
Kommentaare ei ole