Neljapäev, Aprill 17

{ads}

HIDE

Milliste lausete kasutamine paarisuhtes võib viia otsemat teed lahutuseni?

 Millised laused teevad haiget ja võivad rikkuda omavahelist suhet?  Iga päev ütleme (või ei ütle ja hoiame endale)...

 Millised laused teevad haiget ja võivad rikkuda omavahelist suhet? 



Iga päev ütleme (või ei ütle ja hoiame endale) me midagi sellist, mis muudab meie suhet ühel või teisel moel. Ega keegi ju tavaliselt ei taha midagi halba öelda, sageli on see alateadvuslik harjumus ja me isegi ei mõtle oma sõnadele, mis võivad teisele inimesele haiget teha ja mis lihtsalt tulevad üle huulte. Aga piisab ühes lausest, mis on öeldud valel hetkel, et rikkuda kõik ilus, mis teie vahel oli. See üks lause võib olla põhjuseks, miks kaob usaldus ja tekib trots. See, kuidas sa oma partneriga räägid ja milliseid sõnu sa kasutad, loob teie suhtes valitseva õhkkonna. Kui sa räägid temaga hästi, on su suhe hea ja teistsugune kui siis, kui sa peaksid olema oma sõnadega agressiivne ja teist verbaalselt ründama. Psühholoog Mark Travers kirjutab väljaande Psychology Today veergudel, et sõnad, mida sa kasutad oma partneriga rääkides võivad hoida teie omavahelist suhet või lõhkuda intiimsuse, mõnikord vabandustest enam ei piisa selleks, et unustada midagi, mida sa valel hetkel võisid öelda. Sellepärast tuleb mõtelda, mida öelda ja valida paremini oma sõnu, eriti siis, kui sa oled oma partneriga eriarvamusel. 

 


Millised laused võivat suhet rikkuda?

Kuidas siis hoida oma suhet rahuliku ja üksmeelsena? Vältides järgmiste lausete kasutamist. 


1. "Mis sa oled nii tundlik kogu aeg!"

Selle lausega eitad sa teise inimese tundeid ja emotsioone. Sa teed talle selgeks, et tal pole õigust ennast nii tunda nagu ta tunneb, et ta liialdab, selle tõttu hakkab su partner aga arvama, et ta ei tohigi enam oma tundeid välja näidata ja peab neid edaspidi varjama kodurahu huvides. Aja jooksul hakkab see aga õõnestama usaldust ja emotsionaalset turvatunnet, luues teie vahele üha kasvava vahemaa. Inimene tunneb end armastatuna üksnes siis, kui tema tunnetega arvestatakse. Kui keegi eitab teise inimese tundeid, kaob ka usaldus. 

 

 

2. " Minuga on kõik korras." (ehkki see ilmselgelt nii ei ole)

Kujuta ette, kui sul on raske ja väsitav päev selja taga. Su partner näeb, et sinuga on midagi lahti, ta näeb, et sa oled pinges, ta näeb, et sa hoiad ennast temast eemale ja küsib sinult  murelikult : "Ütle palun, mis sinuga lahti on? Mis juhtus? ". Selle asemel, et rääkida sellest, mis juhtus, keerad sa pilgu ära, katsud naeratada ja ütled, et kõik on korras ehkki tegelikult see nii ei ole, sina tead seda ja sinu partner samuti. Sa ehitad müüri teie vahel, selle asemel, et ehitada ühendavat silda. Aja jooksul loob selline käitumine emotsionaalse vahemaa teie vahel ja su partner hakkabki arvama, et pole mõtet ju küsida, sest sa nagu nii ei räägi nii nagu asjad on. Ehkki tema ainus soov on mõista ja saad aru. Nii tekib üksinduse tunne, mis viib partnerid omavahel lihtsalt lahku. 

 

 

3. "Tee mis tahad, see pole minu asi!"

Kujuta endale ette, et sa vaidled oma partneriga. Sa oled pettunud ja kurnatud sellest kõigest ning ütled vihahoos : "Tee, mis tahad, mind see ei huvita.". Sina tahad lihtsalt selgeks teha, et sa oled sellest kõigest väsinud, su partner aga võib mõtelda, et tema isik ja elu sind enam ei huvita. Ka selline suhtumine loob teie vahel emotsionaalse lõhe. 

 

4. "Alati!" või "Mitte kunagi!"

Kujuta ette, et sa oled ärritunud, sest su partner unustas midagi, mis sinu jaoks on tähtis. Tundes pettumust ütled sa talle : "Miks sa alati nii teed? " või : "Sa ei kuula mind mitte kunagi! ". Sul võib-olla õigus niimoodi rääkida, aga sinu partner võtab seda, kui ebaõiglast üldistamist. Selle asemel, et rääkida kindlast olukorrast, räägid sa temast, kui saamatust inimesest, kes kunagi millegagi hakkama ei saa.

Kommentaare ei ole

Heade inimeste süda on täis varjatud pisaraid

Kalad

Veevalaja

Kaljukits

Ambur

Skorpion

Kaalud

Neitsi

Lõvi

Vähk