Millal peaks lapsevanem mõtlema distantsi hoidmisele täiskasvanud lapsega suheldes? Suureks kasvades ja täiskasva...
Millal peaks lapsevanem mõtlema distantsi hoidmisele täiskasvanud lapsega suheldes?
Suureks kasvades ja täiskasvanuks saades lõppeb mõnikord laste ja vanemate suhe. Mõnikord soovivad lapsed vähem suhelda. Mõnikord on vanemad need, kes otsustavad hoida distantsi. Väljaandes Psychology Today tõi psühholoog Jeffrey Bernstein välja kolm põhjust, miks vanemad tavaliselt lõpetavad lastega suhtlemise. See on normaalne, et alati ei olda kõigega ühel nõul, ent on märke, mis näitavad selgelt, et viimane aeg on panna piirid paika ja mõnikord piirata suhtlemist. Seda siis juhul, kui täiskasvanud lapse käitumine vanema vastu on lubamatu.
Millistel põhjustel on vanemal õigus lõpetada suhtlemine täiskasvanud lapsega?
1. Vaimne vägivald
Kas su laps teeb sulle oma sõnadega haiget? Solvab sind ja alandab? Kas ta mängib sinu tunnetega? See on tõsine märk, mis viitab sellele, et sa pead oma hingerahu huvides piirama suhtlemist lapsega. Kui inimene harjub sind emotsionaalselt kuritarvitama, on vaja piirid paika panna. Vanemad peavad enne kõike hoidma oma vaimset ja emotsionaalset tervist.
2. Alusetult süüdistamine
Kui su laps peab sind oma probleemides süüdlaseks ja usubki seda, siis ka see ei ole tema poolt ilus käitumine. Ta süüdistab sind oma isiklikes probleemides. Sa pead endale aru andma, et sina ei ole süüdi tema hingeseisundis ja probleemides, kui ta ise oma eluga toime ei tule.
3. Sõltuvushäired
Ka sõltuvusprobleemid, kaasa arvatud toksikomaania, lõhuvad peresid. Kui su
lapsel on tõsised probleemid, on vajalik mõnikord hoida temaga distantsi.
Lapsevanem, kes julgustab last andes talle raha, kes kaitseb teda ja leiab
tema käitumisele õigustusi, muudab probleemi ainult sügavamaks.
Kommentaare ei ole