Kui jutuajamine kellegagi sarnaneb rohkem monoloogile, võib probleemiks olla see, et sul on tegemist nartsissistiga. ...
Kui jutuajamine kellegagi sarnaneb rohkem monoloogile, võib probleemiks olla see, et sul on tegemist nartsissistiga.
Ilmselt on paljudel selliseid kogemusi, kui kellegagi juttu ajades ei saagi õieti sõna suust, sest inimene räägib palju ja räägib ainult iseendast. Et sõna sekka öelda, katsud sa midagi jutu vahele öelda või isegi vahetada teemat ent asjata. Muretsemiseks pole põhjust, sest kõik vestlused ei olegi tasakaalus. Nartissistlikust isiksusehäirest võib aga rääkida, kui inimene pidevalt keerab jututeema enda peale ja kaotab täieliku huvi kohe, kui temast ei räägita.
Seega kui sa oled sattunud kellegagi juttu ajama ja sul on olnud tunne, et sa oled avanud suu ainult selleks, et öelda jah või ei, siis on võimalik, et ka sinul oli tegemist nartsissistiga. Millised märgid veel sellele viitavad?
Ta ei esita sulle ühtegi küsimust
Selle asemel, et anda sulle võimalus rääkida kaasa asjas, millest ta räägib, vahetab ta hoopis teemat. Kui selline asi peaks korduma, siis katsu näiteks järgmisel korral võtta sõnajärg enda kätte ja rääkida iseendast.
Ta ei anna endale aru, et ta räägib kogu aeg ise
Talle meeldib iseennast kuulata rääkimas. Sina oled nagu publik tema jaoks, mitte vestluskaaslane.
Ta räägib kogu aeg iseendast
Ta tahab näidata, et ta on tark ja intelligentne ning lisaks hästi informeeritud. Kui juttu tuleb teemadest, mida ta ei tunne ja mis jäävad tema jaoks võõraks, kaotab ta täieliku huvi.
Ta alandab sind
Ta võib seda teha meelega või tahtmatult, peenelt või otse. Ta tahab näidata end sinust parema, targema ja huvitavamana.
Ta tahab näidata, et ta on sinust parem
Kui sa räägid talle oma edusammudest, hakkab ta kohe kiitlema millega tema
on hakkama saanud.
Kommentaare ei ole