Laupäev, Märts 29

{ads}

HIDE
Viimased
latest

Mille järgi võib aru saada, et inimesel ei ole palju sõpru?

 Kas sina oskad näha seda, kui mõnel inimesel ei ole üldse lähedasi sõpru? Millised märgid sellele viitavad?  Tegel...

 Kas sina oskad näha seda, kui mõnel inimesel ei ole üldse lähedasi sõpru? Millised märgid sellele viitavad? 



Tegelikult on üsna lihtne näha seda, kui inimene ongi üksildasem kas siis omal soovil või mitte. Seda on võimalik näha läbi erinevate märkide, mis sellele viitavad. Sest sõprus  ja inimestega suhtlemine on vajalik meie üldise heaolu jaoks. 

Seega on sõprade omamine väga tähtis selleks, et inimene tunneks end hästi, see kujundab inimese enesehinnangut ja identiteeti. Teaduslikud uuringud on ka näidanud, et sõprussuhted aitavad leevendada pingeid ja stressi ning parandavad vaimset tervist. Seega on sõpru nagu emotsionaalne tugi, mis aitab vastu panna elus ettetulevatele raskustele. Samamoodi, kui inimesel ei ole sõpru, võib ka seda näha tema käitumise järgi. Milliste märkide järgi on võimalik siis näha seda, et inimese suhtlusvõrk on väga väike või täiesti olematu? 

 


Pealiskaudsus

Üksildaste inimeste puhul on sageli näha kalduvust hoiduda sügavamatest jututeemadest, mis võivad muutuda emotsionaalsemateks. Kui sa oled harjunud mõne oma töökaaslasega rääkima, kes kunagi ei taha oma eraelust rääkida eriti, võib see olla märgiks, et tal polegi eriti võimalusi selleks, et oma elust rääkida lähedaste inimestega.

Kui inimesel pole sõpru, on ta harjunud hoidma oma asju enese teada ning vahetama teemat, kui sa hakkad talle küsimusi esitama tema isikliku elu kohta või tahad rääkida sügavamatel teemadel. See on ka põhjuseks, miks sõprusel on tähtis koht, sest nii õpib inimene väljendama oma tundeid, rääkima oma kahtlustest ja muredest ning rõõmudest. 

 

Oskamatus abi paluda

Täpselt samamoodi - puudutab see siis era- või tööelu - võib tavaliselt märgata seda, kuidas inimene, kellel pole sõpru, ei oska abi paluda vajaduse korral. Kui mingi probleem peakski tekkima, siis ta ei hakka sellest lihtsalt suurt numbrit tegema. Ei ole asja, millega ta ise hakkama ei saaks. Ent mõnikord võib selline elu viia ka tema meeleheitele. Olla kogu aeg üksi ilma, et inimene saaks rääkida sellest, mis ta elus toimub, võib hakata ühel hetkel koormama. 

 

 

Aktiivne eluviis

Et mitte lasta üksildusel enesele halba teha, hakkab inimene tegelema erinevate huvialadega. Nii ei pea ta õhtuti üksi olema ega mõtlema eksistentsiaalseid mõtteid. Huvialadega tegelemine toob lahenduse kõikidele tema probleemidele. 

Sellistel inimestel, kellel on vähe sõpru, võivad tekkida ka sõltuvused näiteks hasartmängudest või siis spordist. Tihti on tegemist ka kõrgelt haritud inimestega, kelle elus teaduse omandamine ja õppimine on võtnud palju aega. Kuidas ka ei ole, teaduslikud uuringud on siiski näidanud, et suhted teiste inimestega ja sõbrad on siiski olulised iga inimese elus. 

 

 

Inimene ei tunne end hästi seltskonnas

Inimene, kes on harjunud palju üksi olema, ei tunne end alati seltskonnas hästi. Tema ei ole see, kes ise esimesena sõna võtab. Ta on harjunud pigem teiste otsustega kaasa minema. Ta ei oska ka kuulata nii hästi kui vaja ega pakkuma emotsionaalset tuge. See ei tähenda sugugi, et tegemist oleks enesekeskse inimesega, vaid peegeldab üksildaste inimeste puhul pigem harjumuste puudumist. See on ka põhjuseks, miks sõprus on nii tähtis: usaldusväärsed inimesed pakuvad vajalikku toetust, mida me kõik vajame. 

Seega ehkki me kõik oleme erinevad inimestena ja erinevad on ka meie suhtlemise vajadused, siis on siiski tähtis hoida mõningaid suhteid selleks, et hoiduda halvast mõjust, mida üksildus kaasa võib tuua. Kui sa näed, et keegi su lähedastest on üksi ja tal pole vajalikku tuge, võid sa talle kinkida oma sõpruse. 

 

Kommentaare ei ole