Lapsevanem peab aru saama sellest, kui laps on täisealine ja lapsel on oma elu. Ent millistest reeglitest peaks lapsevanem kinni p...
Lapsevanem peab aru saama sellest, kui laps on täisealine ja lapsel on oma elu. Ent millistest reeglitest peaks lapsevanem kinni pidama oma täiskasvanud lapsega suheldes?
Suureks saades ja oma elu peale minnes muutuvad lapse ja vanema suhted. Lapsevanem peab antud olukorraga kohanema nii hästi kui võimalik ja endale aru andma, et on asju, mida ta teha ei tohiks.
1. Lase lapsel ise oma rahadega toime tulla
Olles last toetanud kõik need aastad, on nüüd aeg, kus laps peab ise toime tulema oma rahadega ja õppima omaenda tiibadega lendama. Paljude noorte täiskasvanute jaoks on see hetk väga tähtis, sest see aitabki neil tõeliselt suureks saada. Koos sellega algabki täiskasvanu elu algus.
2. Ära sekku lapse eraellu
Ära sekku oma lapse otsustesse, mis puudutavad tema paarisuhet. Mis siis, kui su lapse kaaslane sulle ei meeldi, see ei ole sinu otsus, vaid tema valik. Su laps on täiskasvanud inimene ja teeb ise oma valikuid. Ära kommenteeri tema valikuid, ära sekku tema ellu, ära hakka teda mõjutama, kui sa tahad hoida oma suhteid temaga.
3. Ära mine kutsumata külla
Sa ei saa iga hetk oma lapse juurde sisse sadada. Tänapäeval on väga lihtne
saata sõnumit, et sa tahaksid kokku saada. Ootamatu külaskäik võib aga
halvasti lõppeda ja lapsele võib tunduda, et sa teda ei usalda või oled
liiga pealetükkiv. Olles alustanud oma elu, on lapsel õigus oma isiklikule
ruumile. Lapsevanem peab sellest kinni pidama ja hoiatama ette, kui ta tahab
lapsele külla minna.
Kommentaare ei ole