Kas sul on ka mõnikord tekkinud tunne, et mõned inimesed nagu hoiavad sinust eemale ehkki sa ise ei tea miks see nii on...
Kas sul on ka mõnikord tekkinud tunne, et mõned inimesed nagu hoiavad sinust eemale ehkki sa ise ei tea miks see nii on? Võib-olla ei olegi see ainult mulje? On harjumusi, mis teistele ei meeldi. Keegi ei käitu nii meelega, pigem on see alateadvuslik. Ent kõik harjumused, ka kõige väiksemad, võivad mõjutada meie suhteid teistega ning seda, millisena teised meid näevad.
Miks teised meist eemale hoiavad?
Sa räägid rohkem kui teised
Kas sa oled juba rääkinud kellegagi, kes pidevalt räägib iseendast? Mida sa ka ei räägi, ta leiab ikka võimaluse, et hakata iseendast rääkima. See on ju natuke ärritav, kas pole? Psühholoogide sõnul tekitab selline harjumus teistes antipaatiat, sest see mõjub natuke egoistlikult.
Rääkides teistega katsume me luua enda ja teise inimese vahel ühendust ning jagada omi kogemusi. Kui üks inimene aga kogu aeg räägib ja üksnes sellest, mis teda ennast huvitab, võib see olla üsna ebameeldiv. Tähtis on näidata välja huvi ka teiste vastu ning jätta teistele võimalus ka rääkida. Seega pea meeles, et jutuajamised ja vestlused aitavad inimestel muutuda lähedasemaks ning paremini teineteist mõista.
Sa väldid silmsidet
Silmside on suhtlemisvahend, millel on väga tähtis roll. Silmside on väga tugev mitte-verbaalne suhtlemisvahend. See näitab selgelt, et sa oled olemas ja huvitatud suhtlemisest.
Vältides silmsidet võid sa aga jätta endast vale mulje. Inimestel võib jääda mulje, et sa oled ükskõikne või siis ei austa neid või mis veelgi hullem - ei ole piisavalt aus inimene, et sinuga tegemist teha. Hoides normaalset silmsidet muutuvad ka teised avatumaks ja vastuvõtlikumaks.
Sa oled liiga negatiivne
Kas sina tead, et meie aju mõtlebki rohkem negatiivselt. See on seotud evolutsiooniga ning selleks, et meid kaitsta. Ent meie tänapäeva elu juures võib see meile teha rohkem halba kui head, eriti selles, mis puudutab meie suhteid teistega.
Pidev hädaldamine, kurtmine, kritiseerimine ja halbadest asjadest rääkimine mõjub teistele pikapeale kurnavalt. See loob sellise pessimistliku õhkkonna, mis võtab kõikidelt energiat ära. Positiivne ellusuhtumine tõmbab aga teisi ligi. Inimesed tahavad olla koos nendega, kes on rõõmsad ja optimistlikud.
Sa lähed üle piiri
Ka see on tähtis, et sa pead kinni teatud piiridest, näidates sellega välja austust teise inimese suhtes. Meil kõigil on oma nähtamatu "mull", kuhu me teisi sisse ei lase, sest see tekitab ebamugavust.
Kui sa ei austa teise inimese tundeid ja tungid tema isiklikku ruumi, tõukad nad sa endast eemale. See ei tähenda sugugi, et sa peaksid olema külm ja osavõtmatu, vaid teadma kust maalt jooksevad piirid.
Sa ei ole eriti kaastundlik
Empaatiavõime on oskus mõista ja jagada oma emotsioone teistega. See on iga suhte alus. Kui sa ei ole eriti empaatiline, ei suuda sa leida teistega tõelist ühendust. Võtame näituseks sõbra, kes räägib sulle oma probleemist. Sa ei saa teha nägu nagu oleks tema probleem naeruväärne või olematu. Sa ei saa võtta seda kergekäeliselt, sest sa teed teisele inimesele sellega haiget. Sellega näitaksid sa, et tema probleemid sind ei huvita ja nii jääb tal mulje, et ta on üksi ja abitu.
Näidates välja aga tõelist kaastunnet ja kuulates teist ära tähelepanelikult, toetad sa teda nii hästi kui võimalik ning see muudab teie omavahelist suhet lähedasemaks. See aitab inimestel ka tunda end hinnatuna ja väärtustatuna. See muudab sind teiste silmis sümpaatsemaks.
Empaatia jaoks ei ole vaja suuri žeste. Mõnikord piisab sellest, kui sa ütled, et sa saad aru, mida teine tunneb. Ja sellest piisab. Seega katsume olla mõistvamad, hoolivamad ja kaastundlikumad tesite vastu.
Sa ei oska teisi kuulata
See, kui sa ei oska teisi kuulata, tekitab tunde, et sa ignoreerid teisi ega väärtusta neid. Tähelepanelik kuulamine aga näitab seda, et sa mõistad teist inimest. See kui sa esitad omapoolseid küsimusi, näitab seda, et sa austad ja tunned huvi tema vastu.
Kuulamine ei tähenda üksnes seda, et sa kuulad üksnes seda, mida teisel inimesel sulle öelda on. See tähendab ka seda, et sa aimad, mida ta oma südames tunneb, sa aimad tema kavatsusi ja mõtteid, millest ta sulle ei räägi. Järgmine kord kellegagi rääkides tee nii, et sa oled kohal. Ilmselt tuleb sul ka endal üllatuda sellest, kui palju sa teisi oskad mõista ning mil määral tänu sellele paraneb sinu suhete kvaliteet.
Sa ei pea lubadustest kinni
Usaldus on iga suhte alus. Usaldus aitab luua tugevaid suhteid inimeste vahel. Kui sa ei pea oma lubadustest kinni, on teistel raskem sind edaspidi usaldada. Lubadustest kinnipidamine (ka kõige väiksematest), on väga oluline.
See näitab sinu usaldusväärsust. Iga kord, kui sa pead oma lubadusest kinni, muutud sa veelgi usaldusväärsemaks inimeseks, tänu sellele kasvab aga sinu väärtus teiste silmis. Kui sa ei pea aga lubadustest kinni, saadad sa teistele vastuolulise sõnumi, mis tekitab ainult kahtlusi selles, kes sa tegelikult oled.
Kõige tähtsam on austus
Seega kõige tähtsamaks jääb austus. Austa teise inimese mõtteid, tundeid
ja isiklikku ruumi. See, kui sa seda kõike enesele teadvustad, aitab sul
muuta iseennast ja seeläbi oma suhteid teistega. See ei tähenda, et sa
peaksid muutma seda, kes sa oled, vaid aru saama sellest, kuidas sinu
käitumine võib teisi puudutada.
Kommentaare ei ole