{ads}

HIDE

Viimased

latest

Sõbrad, keda me kõik vajame oma heaoluks

 Mitmed teaduslikud uuringud on välja selgitanud, kui tähtis roll on sõpradel meie vaimse ja füüsilise tervise juures. See, kui sul...

 Mitmed teaduslikud uuringud on välja selgitanud, kui tähtis roll on sõpradel meie vaimse ja füüsilise tervise juures. See, kui sul on hea sõber, keda sa usaldad ja kelle peale sa võid kindel olla, on tõeline väärtus. Kes on aga need viis sõpra, keda me kõik oma eluteel vajame? 


 


Sõbrad moodustavad suhtlemisvõrgu, mis on vajalik meie heaolu jaoks. Teadlased on välja selgitanud, et nendel inimestel, kellel on hea sõprusringkong, on ka vähem stressi ja pingeid. Seega aitavad sõbrad hoida nii vaimset kui füüsilist tervist ning kaitsevad depressiooni eest. Väljaande Today ajakirjanik Danielle Page tõi aga välja 5 sõpra, keda igaüks oma ellu vajab. Kui ikka mõeldakse, et kui palju peaks inimesel õieti olema lähedasi sõpru, siis teadlaste sõnul on selleks arvuks viis. Viis lähedast ja head sõpra, kes tagavad heaolu. See on ideaalne arv, et ära hoida liigseid pingeid, mis võivad tekkida ning samuti selleks, et hoida oma suhteid. Sest kui inimesel on liiga palju sõpru, võib see lõpuks talle endale kurnavaks muutuda, kui ta peaks seejuures unustama oma isiklikud soovid ja vajadused. 

 


5 sõpra, keda kõik vajavad

Seega on meil vaja viite sõpra selleks, et end tõeliselt hästi tunda. Lähedased sõbrad on need, kes tunnevad sind läbi ja lõhki. Nad on sinu emotsionaalsed sambad. Tegemist on heade sõpradega, kelle peale sa võid kindel olla, mis siis, et teinekord läheb tükk aega enne, kui te jälle kokku saate. Sa saad olla temaga sina ise teades, et ta sind hukka ei mõista ega kritiseeri. Teine sõber on jälle see, keda kutsutakse peresõbraks. Sa tunned teda praktiliselt kogu oma elu, ta tunneb sinu peret ja lähedasi, võib-olla tunned sa teda juba lapsepõlvest saadik. Ta on sind näinud erinevatel elu etappidel. Mis siis, et te just väga tihti kokku ei saa, aga teie vahel on mingi ühendus, mis teid seob ja mis tekitab turvatunde. 

 

Seejärel tulevad sõbrad, kellega sa oled tuttavaks saanud töö juures või erinevates olukordades. Võib-olla on tegemist mõne naabriga, lapse klassikaaslase vanemaga või siis trennisõbraga. Ka selline sõber võib jääda kogu eluks. Sellisel inimesel on väga oluline roll, sest ta tekitab sinus tunde, et sa kuulud kuhugi ja kellegi hulka, lisaks toetab ta sind vajaduse korral. Töökaaslastest sõbrad toetavad sind töö juures. Seejärel tulevad sõbrad, kes on mingil elu etapil sinu kõrval. Igal elu etapil on tähtis olla koos nendega, kellel on parasjagu samu probleeme, mis sinul ja samad väljakutsed nagu sinul. Näiteks tulevaste emmede grupp või siis trennikaaslaste grupp. Need on sõbrad, kes aitavad sul läbida erinevaid elu etappe ent sageli ei jää sellised sõprusuhted kestma kogu eluks. 

 


Kuidas sõprade eest hoolitseda? 

Seega ei ole need sõbrad, keda sa kõige kauem tunned need, kes on kõige tähtsamad. Mõned sõbrad, kes saadavad meid mõnel elu etapil, aitavad kaasa enesearengul. Mõned sõbrad kaovad meie kõrvalt, mõned märkamatult, teised probleemidega. Tähtis on aga see, et sa saaksid oma sõbraga rääkida südamest südamesse. 

Sa ei pea tundma end ka süüdi, kui sa ei jaksa kõikidega suhelda ning ühendust hoida. Sõpradega suhtlemine ja läbi käimine võtab palju aega, selle tõttu tuleb ikkagi mõtelda ka enda peale. Kuula iseennast, oma soove ja emotsioone, nii tead sa kõige paremini, kuidas oma suhteid hoida. 


Kommentaare ei ole