{ads}

HIDE

Viimased

latest

Märgid, mis näitavad, et sinu paarisuhtes ei ole enam armastust

Isegi siis, kui sa ei vaidle ega tülitse oma kaaslasega ja pealtnäha tundub, et kõik toimib, võib probleemiks teinekord olla see, e...

Isegi siis, kui sa ei vaidle ega tülitse oma kaaslasega ja pealtnäha tundub, et kõik toimib, võib probleemiks teinekord olla see, et armastus teie vahelt on kadunud. Millised märgid sellele viitavad? 


 


Pealtnäha võib tunduda ja teistele ilmselt jääbki mulje, et teie vahel on kõik kõige paremas korras. Te saate hästi omavahel läbi, kõik läheb nagu õlitatult, igaüks teab, mida ta tegema peab ja lisaks kõigele ei tülitse te peaaegu mitte kunagi. Lähedaste sõnul olete te ilus paar, kellest maksab eeskuju võtta, sest nagu öeldud jääb väljastpoolt mulje, et kõik on väga hästi. Ent tegelikult tunned sa oma sees tühjust ja tunnet, et midagi oleks nagu puudu. Vähemalt nii kirjutab psühholoog Mark Travers väljaande Psychology Today veergudel. Aeg teeb sageli oma töö ja aastate möödudes võib sul tekkida tunne, et su suhe pole enam selline nagu varem. Ehkki te ei tülitse ja saate omavahel ikka hästi läbi ning austus pole kuhugi kadunud, tabad sa ikka end mõtlemast selle peale, kas sellest kõigest sulle piisab. 5 märki võivad viidata sellele, et armastust teie vahel enam ei ole. 

 


1. Te räägite ainult praktilistest asjadest

Teie omavaheline suhtlemine on väga pealiskaudne, koosnedes peamiselt sellest, mida on vaja ära teha. Jutuajamiste teema keerlebki üksnes igapäevaste kohustuste ümber nagu kellaajad, majapidamistööd ja rahamajandus. Ehkki tegemist on oluliste punktidega, siis emotsionaalset lähedust ei ole võimalik hoida, kui ainult rääkida praktilistest asjadest. Teie omavaheline side lihtsalt kaob vähehaaval. Sellistes vestlustes ei ole midagi emotsionaalset, seega ei saa muuta kahte inimest omavahel lähedasemaks ega hoida intiimsust.

 

2. Emotsionaalse toetuse puudumine

Normaalses suhtes on olemas vastastikune emotsionaalne toetus. Sellises suhtes partnerid oskavad teineteist ära kuulata ning tunda kaasa. Selline emotsioonide vahetus tekitab turvatunde, sest mõlemad partnerid teavad, et nad võivad rasketel aegadel teise peale toetuda. Kui aga armastust enam ei ole, ei ole ka emotsioonide vahetust. Oma muredest ei olegi mõtet rääkida, sest nagunii keegi ei kuula sind. See ongi põhjuseks, miks sa pöördud oma raskustega sõprade või lähedaste poole. Sinu kaaslane aga isegi ei tea, mida sa üle elad. 

 

 

3. Intiimsusest on saanud kohustus

Füüsiline intiimsus - kaasaarvatud kallistused, musid, suudlused ja seksuaalsus - on iga armusuhte nurgakiviks. Mitmed uuringud on tõestanud, et kõik see muudab omavahelist suhet tugevamaks ning aitab kaasa vaimse ja füüsilise heaolu tekkele. See aitab kahel partneril tunda ja alal hoida omavahelist lähedust. Intiimsuse ja läheduse puudumine viitab aga sellele, et partnerite vahelt on midagi kadunud. Musid ja kallid on põgusad ja otsekui tellitud, mitte soovitud. Kui lähedus muutub rutiiniks või kohustuseks, on see märgiks, et emotsionaalne side on kadunud kahe partneri vahelt. 

 


4. Te ei räägi probleemidest

Palju on neid, kes eelistavad parem vait olla, kui probleemidest rääkida ning seda kasvõib selleks, et hoida kodurahu. Paljudel sellistel paaridel on aga emotsionaalne lähedus juba ammu kadunud, nad põgenevad probleemide eest, sest miks hakata probleeme juurde otsima, kui asjad niigi kulgevad hästi ka niisama? Ent kui suuremad probleemid jäävad lahendamata, võib see hakata varem või hiljem partnereid lõhet tekitama. 


5. Sa tunned end üksi ka siis, kui sa oled partneriga koos

Suhetes, kus puudub emotsionaalne lähedus, võivad partnerid tunda end täiesti üksi. Neil ei ole omavahelist sidet. Selle asemel tunnevad nad end üksi ka siis, kui on partneriga koos. Te olete füüsiliselt samas ruumis, aga sa tunned end üksi. Teie vahel ei ole mingit emotsionaalset sidet, mis siis, et te sööte koos, teete koos asju või koristate koos oma kodu.

 

Kommentaare ei ole