{ads}

HIDE

Viimased

latest

Märgid, mis viitavad sellele, et sa võtad kõike liiga isiklikult

 Muidugi võib teinekord juhtuda, et inimestel, kellega sul tuleb tegemist teha, tuleb taktitundest puudu ent võib ka juhtuda, et si...

 Muidugi võib teinekord juhtuda, et inimestel, kellega sul tuleb tegemist teha, tuleb taktitundest puudu ent võib ka juhtuda, et sina ise oled tundlikum kui teised ja võtad kõike südamesse. 


 


On märkuseid, mida on raske alla neelata. Isegi lähedased inimesed, kellega sul on tavaliselt väga hea suhe, võivad teinekord tahtmatult oma sõnadega sulle haiget teha. Näiteks nalja tehes, kritiseerides või lihtsalt käitudes taktitundetult või kohmakalt, vajutades just sellele kohale, mis teeb haiget. See, et inimene on hea ja lahke, ei tähenda alati, et ta ei võiks oma sõnadega teistele haiget teha ning see peab paika ka nende puhul, kes on meile lähedased.

Ent alati on ka see võimalus, et need, kes teevad haiget - tahtlikult või tahtmatult ja ilma endale sellest aru andmata - võib ka juhtuda, et me ise võtame paljusid asju liiga palju südamesse ehkki põhjust solvumiseks ju tegelikult üldse ei ole. Mõnikord on väga raske seda enesele tunnistada, aga just see, et me kõike nii isiklikult võtame, võib rikkuda meie suhteid teistega. 

 


Märgid, mis viitavad sellele, et sa võtad kõike liiga isiklikult

Raske on teada saada, millal sa võtad asju liiga südamesse, eriti juhul, kui sa oledki selline. Tähtis on ainult ära tunda need hetked ja olukorrad, millal sa oled tundlikum ja millal sa võtad asju liiga isiklikult, kui sa tahad piire paika panna ja hoida oma suhteid normaalsetena. See, kui sa ise aru saad, mis sinuga toimub ja et see ei ole normaalne, aitab sul leida probleemile lahendust ning teada, millal sa päriselt said haiget ja millal sa oled ise liiga tundlik. 

 

 

Mõned märgid aitavad aimu saada sellest, et sa oled ise liiga tundlik.

  • Sa mõtled kogu aeg oma peas märkusele, mis sulle tehti.
  • Isegi mitu tundi hiljem mõtled sa ikka sellele sündmusele, mis aset leidis ja hetkele, mis sulle haiget tegi.
  • Sind huvitab liiga palju teiste arvamus ja sa kardad, et teised mõtlevad sinust halvasti.
  • Sul on kogu aeg tunne, et teiste sõnadel on mingi tagamõte.
  • Sa ärritud ruttu või tunned pettumust teiste pärast, sul on raske maha rahuneda ja puhata.
  • Sa ketrad enda peas ikka ja jälle vanu mälestusi, mõteldes hetkedele, mis sulle haiget tegid. 
  • Suurema osa oma elust on sul olnud tunne, et mitte keegi ei mõista sind. 
  • Sa võtad igasugust kriitikat enda aadressil väga südamesse.
  • Sa mõtled ikka veel viimasel ajal aset leidnud vestluste peale ning seda sel määral, et see ei lase sul rahulikult elada. 
  • Sa sõltud teiste heakskiidust ja vajad teisi, et olla õnnelik. 
  • Sa vabandad tihti mitte millegi pärast, sa tahad teistele meeldida ja olla meele järele. 
  • Sa oled pidevalt kaitsepositsioonil ja ärritud tihti. 

 

Miks inimesed võtavad kõike nii südamesse, kust selline harjumus alguse saab? 

 

 

Sellel on mitu põhjust. Üldiselt võibki olla tegemist sellega, et inimene ongi keskmisest tundlikum. Selle taga võivad samuti peidus olla sellised lapsepõlvetraumad nagu emotsionaalse toe puudumine lapsepõlves, kui vanemad liiga palju süüdistasid. See kõik võib mängida olulist rolli ka enesehinnangu kujunemise juures. Võib ka juhtuda, et inimene on madala enesehinnanguga ja arvabki, et ta ei ole piisavalt hea ja kõik ongi alati tema enda süü. Otse loomulikult usub inimene sellisel puhul kõiki negatiivseid kommentaare, mis tema aadressil tehakse. 

Võib ka juhtuda, et tegemist on sotsiaalse perfektsionismiga. Sotsiaalsest perfektsionismist võib rääkida sellisel puhul, kui inimene ei kannata seda, et teised võivad näha tema vigasid ja eksimusi. Ta tahab olla teiste silmis kõige parem ja muretseb sellepärast liiga palju selle tõttu, mida teised temast arvata võivad. Kui inimene aga kogu aeg muretseb sellepärast, mida teised temast mõtlevad, võtab ta asju isiklikult, sellisel puhul on see lihtsalt vältimatu. 

Kommentaare ei ole